Head lapsevanemad!

Meil kõigil on ühine eesmärk – hoida kool avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele. Selleks, et pidurdada koolikollete teket ning avastada nakatunud võimalikult ruttu, hakkab koolides toimuma alates 1. novembrist kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine. Esimesel kahel nädalal testivad end kõik õpilased ja koolitöötajaid (sh vaktsineeritud ja läbipõdenud) kolm korda nädalas, edaspidine testimiskorraldus vaadatakse sõltuvalt olukorrast üle.

Tegemist on hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps õpetaja juhendamisel ise teha. 

Samu sertifitseeritud SelfDiagnostics teste on kasutatud Austrias nii koolides kui kodudes õpilaste testimiseks. Õpetaja jagab tunni alguses testid, õpilased teevad testi ning 15 minuti pärast on tulemus teada. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja ei põhjusta lapsele ebamugavust. Testitegemise õpetuse leiab videojuhisest. Kui selgub, et õpilase testitulemus on positiivne, siis suunatakse õpilane koju ning lapsevanemal palutakse perearsti kaudu broneerida aeg PCR-testile.

Kui annate nõusoleku lapse testimiseks SelfDiagnostics testiga ülaltoodud viisil, siis ei pea te eraldi midagi tegema. Kui te keeldute loa andmisest, siis palume teatage E-koolis hiljemalt 31. oktoobriks 2021. 

Mida rohkem õppijaid suudame testida, seda suurem on tõenäosus viiruse kolded üles leida ja nakkusahelad katkestada. Ainult kõik ühiselt pingutades saame hoida koolid avatuna ka keerulistes viiruse leviku tingimustes.

Heale koostööle lootes
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi juhtkond

26.10.2021 koolijuhtide kohtumisel linnapea ja abilinnapeaga arutati COVID- i olukorda Tallinnas. Ühiselt tõdeti, et olukord on halb ja nii edasi minnes oleme peagi olukorras, kus koolid ja ühiskond pannakse lukku. Selle vältimiseks tuleb, aga midagi ette võtta, varasem kogemus on näidanud, et üheks nakkuse leviku kohaks on ka haridusasutused.

01. – 05.11.2021 kõikides Tallinna koolides sh Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis on distantsõppel 4.-8. klassi õpilased.

Info Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Distantsõppe ajal jagab kool soovijatele nädalasi toidupakke (ainult 4.-8.klassidest).
Registreerimine 44. nädala (01.11 – 05.11) toidupakkide saamiseks lõppeb esmaspäeval, 01. novembril kl 21.00!

Info: Elena Zavora See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

20.10.2021-22.10.2021 meie koolis toimub ühisseminar õpetajatega Rīgas Anniņmuižas vidusskola koolist.

21.10.2021 toimub koostöölepingu sõlmimine kahe koolide vahel.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

GEOCAD18.10–22.10 toimub esimene kohtumine Erasmus + projekti „GEOCAD - Design Geometry with Computer Aid“ raames. Osalevad õpetajad Eestist, Itaaliast, Portugalist, Kreekast ja Sloveeniast. Kohtumises nad koostavad kõik vajalikud materjalid ja töölehtede rakendused edasiseks koostööks.

Kohtumine toimub Šolski keskuses, Gradežis, Sloveenias.

Info Maria Roy See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

teachers day

05.10.2021 tähistame Õpetajate päeva.

Õpetajate päev on tähtpäev, mis on ellu kutsutud õpetaja ameti väärtustamiseks, 2021.aasta moto: Hea õpetaja annab õpilasele võimalus arvata õigeid vastuseid nii mitu korda kui tahad,kuid tegelikus elus selliseid võimalusi ei ole.

05.10.2021 toimub pidulik aktus, kus TKVG tunnustab kooli 2021.aasta silmapaistvaid õpetajaid ja tööjuubilare.

Sellel aastal tähistab oma tööjuubelit TKVG õpetajana:

 • Natalja Erte - arvutiõpetuse õpetaja - 20
 • Valentina Vorobjova - eesti keele õpetaja - 20

TKVG Aasta Õpetaja 2021:

 • Ljudmilla Svirina - matemaatikaõpetaja;
 • Natalja Nekrassova - inglise keele õpetaja;
 • Irina Tšistjakova - kunstiõpetuse õpetaja;
 • Ruslana Sergeeva - geograafia õpetaja;
 • Pirgita-Maarja Hallas - eesti keele õpetaja;
 • Alla Fjodorova - algõpetuse õpetaja;
 • Julia Ratšinskaja - arvutiõpetuse õpetaja;
 • Anzela Putrolainen - emakeele õpetaja;
 • Nika Nedoseikina - kehalise kasvatuse õpetaja.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastavalt TKVG õppekavale kaks korda aastas uuritakse õpilaste teadmiste taset, v.a. - eesti keel, inglise keel, matemaatika

2020/2021.õppeaasta esimene arvestusnädal toimub 08.-11.12.2020.

Õpilased on kohustatud osalema arvestusnädalal, järelarvestused toimuvad jaanuaris 2021.

Arvestuse tulemused on peamised õpilaste tulemuste hindamisel.

Reedel, 30.10.2020 koolis on Halloweeni päev.

Päeva teemaks on Tim Burtoni teos "Öö enne jõule".

Õpilasesindus korraldab mängud väikestele koolikaaslastele.

Töötavad Halloweeni turud.

Põnevatele kostüümidele - auhinnad õpilase klassile.

Koolisööklas - magusad üllatused.

Sel aastal rõõmustame loomaid. Kõik kõrvitsad kooli kaunistamiseks tuua 28.10.2020, alates 30.10.2020 kuni 02.11.2020 kõrvitsate kogumiskastid asuvad hoonete garderoobis.

Palume tuua kooli kõrvitsaid, mis lähevad peale Halloweeni Tallinna Loomaia asukate toiduks.

Info: TKVG õpilasesindus See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

15.-17.10.2020 TKVG 8.klassi õpilased õpivad keelelaagris.

Laager korraldavad TKVG eesti keele õpetajad. 8c. ja 8d.klasside õpilased õpivad Toosikannu puhkekeskuses ja 8a. ja 8b.klasside õpilased - Kallaste turismitalus.

Lapsed õpivad ieesti keelt, täiendavad sõnavara, lihvivad keeleoskust, kasutavad keelt suheldes õpetajatega!

Laager on HTM ja TKVG projekti "Eesti keel selgeks" osa.

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

aasta opetaja 2020Ljudmilla Roždestvenskaja on 2020 gümnaasiumiõpetaja!

Ljudmilla Roždestvenskaja on tänapäevases digiühiskonnas musternäide sellest, milline peaks olema nüüdisaegne ja uuendusmeelne õpetaja.

Ta on aidanud välja töötada kursusi mitmes programmeerimiskeskkonnas, on enam kui 20 matemaatika distantsõppe kursuse autor ning vedanud üle kümne aasta internetis haridusblogi digitaalsete tööriistade kasutamise kohta hariduses, eriti matemaatika õpetamisel.

Ljudmilla Roždestvenskaja on juba 25 aastat teinud oma tööd professionaalselt ja haaravalt, ning mis kõige olulisem – kogu südamega.

Info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TKVG õppenõukogu 24.10.2019 otsustas liituda alates novembrist 2019 Lastekaitse Liidu programmiga "Kiusamisest vabaks".

Programm on mõeldud sõbraliku ning kaaslasi toetava ja tunnustava õhkkonna kujundamiseks.

„Kiusamisest vabaks!“ metoodika tugineb neljale põhiväärtusele - sallivus, austus, hoolivus ja julgus. Programmi keskne kuju tegevustes ja materjalidel on metoodika sümbol Sõber Karu. Metoodika abil luuakse lastegruppides kiusamist ennetav käitumiskultuur, milles suhtutakse üksteisesse sallivalt ja austavalt, kus hoolitakse ning vajadusel sekkutakse ja kaitstakse kaaslast.

Loe programmi kohta kodulehelt http://kiusamisestvabaks.ee/, seal leidub huvitavat nii õpetajale, lapsevanemale kui lapsele.

Programmi kulgemist saab jälgida ka Facebooki leheküljel: https://www.facebook.com/kiusamisestvabaks