6.12.2021 tähistame Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi 98.aastapäeva

Vastloodud koolis anti esimesed tunnid 30. augustil 1923.aastal, päeval millal tähistab õigeusu kirik vürst Aleksander Nevski püha, seega sai vürst Nevski pühakuks pühitsemine 6.detsembril valitud kooli pühaks.

Kell 11.20 5.-12.klasside õpilastele peetakse traditsiooniline pidulik jumalateenistus Aleksander Nevski katedraalis.

4. klasside õpilased külastavad pärast klassitunde etendust muinasjuttudest Lindakivi kultuurikeskuses.

Pikapäevarühm töötab tavapärase graafiku järgi.

 

Lisainfo pidulike ürituste kohta klassijuhatajatel.

Lugemistehnika arvestus toimub 13.12.2021-22.12.2021

  • 1.-5. klassid lugemistehnika vene keeles
  • 6.-8. klassid lugemistehnika eesti keeles
  • 10.-12. klassid lugemistehnika prantsuse, hiina, saksa keeles.

Hindab võõrasõpetaja.

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

03.12.2021 koolis toimub e-projektipäev "Eesti 20.sajandil. Oskar Lutsu looming"

Info klassijuhatajal.

28.11.2021 - 03.12.2021 toimub kohtumine Erasmus+ projekti "Multiculturality, diversity, integration - equal opportunities for everyone" raames. Õpetajad Eestist, Saksamaalt, Rumeeniast, Türgist ja Põhja-Makedooniast kohtuvad Saksamaal, mille käigus töötavad välja olulised otsused ja materjalid projekti edasiseks arendamiseks.  

Kohtumine toimub Saksamaal Fürstenfeldbruckis Viscardi gümnaasiumis.

Info: Maria Roy See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastavalt koolijuhi 19.11.2021 käskkirjale nr 1-3/4 9.-12. klasside õpilaste õppetöö perioodil 22. novembrist kuni 26. novembrini 2021 on hajutatud ning korraldatakse e-õppena või muul viisil.

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

updated traditional arts21.11 - 27.11.2021 toimub Erasmus+ projekti “Güncellenen Geleneksel Sanatlar (Updated Traditional Arts)” esimene kohtumine, millest võtavad osa Eesti, Türgi, Hispaania, Poola, Itaalia ja Portugal.

Meie gümnasistid ja õpetaja Vitaly Vinkel lähevad Türki Bursa linna. Kohtumise käigus tutvuvad projektis osalejad maa kultuuri ja traditsioonidega ning valmistavad ette varju teatri etendust.

Info: Maria Roy  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastavalt koolijuhi käskkirjale nr 1-3/3 7. ja 9.klasside õpilaste õppetöö perioodil 15. novembrist kuni 19. novembrini 2021 korraldatakse väljaspool koolihoonet e-õppena või muul viisil.

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Hea lapsevanem ja õpilane!

Selleks, et meie kool ja ühiskond saaksid kiiremini normaalse elukorralduse juurde tagasi pöörduda peame iseennast ja teisi kaitsma. Tõhusaim viis selleks on vaktsineerimine. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud.

Juhul, kui nüüdseks on Teil oma 12-18aastase lapse vaktsineerimise soov tekkinud, on kooliõde valmis seda tegema. COVID-19 vaktsineerimiseks kasutame Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty või Moderna vaktsiini Spikevax.

Palun andke vaktsineerimise soovist teada kooliõele e-kirjaga kas vabas vormis või täidetud nõusolekulehega. Samuti on võimalik eelnevalt kokku leppides ja kõiki ohutusreegleid järgides Teil tulla koos lapsega õe vastuvõtule.

 

TKVG kooliõed

Tatjana Jessina, Lidia Grigorieva
+372 56256602, +37256200144

07.11.2021–13.11.2021 toimub esimene kohtumine Erasmus + projekti „Learn and participate“ raames. Projekt on suunatud 5.-7.klasside õpilastele.

Projekti kohtumisel osalevad õpetajad Eestist, Sloveeniast, Ungarist, Rootsist, Türgist ja Hispaaniast, mis leiab aset Ljubljanas, Jože Moškrič algkoolis.

Kohtumise käigus õpetajad koostavad vajalikud materjalid ja töölehed edasiseks koostööks.

Info: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Maria Roy See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.