FLL.JrSel aastal toimus meie koolis särav ja unustamatu FLL Jr. festival, mis ühendas algklasside õpilasi ja ka kõige nooremaid osalejaid lasteaiast. Festival toimus 15. ja 17. mail ning sellest sai tõeline teaduse, loovuse ja sõpruse pidu, mis kestis mitu päeva ja jättis palju eredaid muljeid.

15. mai: Noored insenerid ja lasteaed

Festivali esimene päev, 15. mai, oli eriti tähtis, sest esimest korda osalesid konkursil kõige väiksemad 1.-2. klasside õpilased ja lapsed lasteaiast. Juba hommikust alates täitus koolisaal rõõmsa sumina ja elevusega. Kõik meeskonnad valmistusid hoolega, et näidata oma uskumatuid projekte, mille kallal nad viimastel nädalatel töötasid.

Konkursialal valitses koostöö ja vastastikuse abistamise õhkkond. Lapsed mitte ainult ei demonstreerinud oma projekte, vaid jagasid ka üksteisega ideid ja inspiratsiooni. Korraldati näitus, kus sai näha erinevaid LEGO klotsidest loodud mudeleid, alates lihtsatest kuni keerukate mehhanismideni, mis kehastasid hämmastavaid insenerilahendusi.

Pärast ametlikku osa algas meelelahutusprogramm. Osalejad tantsisid rõõmuga hoogsa muusika saatel ja mõned isegi laulsid oma lemmiklaule, muutes konkursi tõeliseks talendifestivaliks.

See päev jääb kõigile kauaks meelde. See näitas, et isegi kõige väiksemad lapsed on võimelised suurteks tegudeks, kui nad töötavad koos ja toetavad üksteist.

17. mai: Festivali lõpetamine ja külalised Avatud Koolist

Festivali lõpetamispäev, 17. mai, oli sama põnev ja tähtis. Täna astusid lavale 3.-4. klasside õpilased, kes uhkusega demonstreerisid oma projekte ja oskusi. Päeva eriliseks kaunistuseks oli osalejate kohalolek Avatud Koolist. Meie õpilased jagasid entusiasmiga oma teadmisi ja saavutusi, pidades esitlusi ja selgitades oma mudelite tööd.

Kõik külalised olid muljet avaldanud meie laste loovusest ja tehnilistest oskustest. Pärast ametlikku osa, nagu ka esimesel päeval, korraldati meelelahutusprogramm. Tantsud, laulud ja sõbralikud vestlused lõpetasid selle imelise päeva positiivse noodiga.

 Festivali kokkuvõte

Meie koolis 15. ja 17. mail toimunud FLL Jr. festival näitas, kui tähtis on töötada koos, jagada ideid ja saada inspiratsiooni üksteise saavutustest. Täname kõiki osalejaid, lapsevanemaid, õpetajaid ja külalisi aktiivse osavõtu ja toetuse eest! Need päevad jäävad meile meelde kui tõelise meeskonnavaimu, loovuse ja teadmiste poole püüdlemise näide. Ootame põnevusega uusi kohtumisi ja uusi võite tulevikus!

2024 05 Robakov
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Dmitri Rõbakov pälvis Tallinna teenetemärgi pikaajalise pedagoogilise tegevuse ja ühiskondliku töö eest.

Dmitri Rõbakov on innovaatiline ja ühiskondlikult aktiivne õpetaja, kes on ligi 20-aastase pedagoogitöö vältel andnud suure panuse Tallinna haridusellu nii tuhandete õpilaste õpetamise kui ka metoodiliste materjalide väljatöötamise ja kolleegide koolitamise teel. Viimase tegevuse fookuses on ajaloo õpetamine eesti keeles, lõimitud aine- ja keeleõppe formaadis, samuti uuenduslike õppemeetodite rakendamine. Juba aastaid õpetab Rõbakov muukeelseid lapsi eesti keeles, kuid motiveerib õpilasi tutvuma lisamaterjalidega ka teistes keeltes. Samal ajal püüab ta alati õpet mitmekesistada lisategevustega, s.o koolituste, näituste, loengute või muu hariva tegevusega, sh õppekäikudega Eestis ja välismaal.

Dmitri Rõbakov pöörab erilist tähelepanu õpilaste üldpädevuste kujundamisele. Väga oluliseks peab ta praeguses keerulises julgeolekuolukorras arendada õpilaste kriitilist mõtlemist ja oskust tuvastada valeinfot, mis omakorda aitab koolilastel paremini lõimuda Eesti info- ja väärtusruumi.

Dmitri Rõbakov on olnud aktiivne mitme ühiskondliku organisatsiooni töös (Eesti Koostöökogu, Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Õpetajate Selts, SA Eesti Inimõiguste Keskus) ning olnud kõneisik meedias, kommenteerides sageli koolihariduse, integratsiooni ja ajalootõlgendustega seotud küsimusi nii eesti kui ka vene keeles.

Meil on uhke, et sellised õpetajad õpetavad õpilasi just meie Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis!

10. mail toimus Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis kauaoodatud Scratch'i programmeerimise olümpiaadi finaal. Tallinna Nutikuu raames toimunud üritus tõi kokku noori tehnoloogiahuvilisi, kes olid valmis demonstreerima oma oskusi ja teadmisi. Võistlusest võttis osa kokku 220 õpilast 11 Tallinna koolist, millest finaali osalemiskutse sai 18 õpilast 7 erinevast koolist. Noortel programmeerijatel tuli ettenähtud aja jooksul luua oma projekt teemal "Olümpiamängud". Finalistid näitasid oma loovust ja programmeerimisoskusi esitades oma loomingulisi lahendusi. Kõik tööd olid väga huvitavad ja parimate valimine polnud lihtne, kuid žürii otsuse kohaselt jagunesid kohad järgmiselt:2024 05 10 scratch

II kooliaste:

 • I koht - Lev Shmelkov, 4.kl (TKVG)
 • II koht - Maria Eomois, 6.kl (Vanalinna Hariduskolleegium)
 • III koht - Leonid Tšerentsov, 4.kl (ITkool)
 • III koht - Danylo Kiba, 3.kl (ITkool) 

III kooliaste:

 • I koht - Anton Iaroshevich, 7.kl (TKVG)
 • II koht - Mariia Valentei, 9.kl (TKVG)
 • III koht - Alexander Kondra, 9.kl (TKVG)

Esikolmikusse jõudnud õpilased said kingiks micro:biti stardikomplekti. Miсro:bit on väike programmeeritav mikrokontroller, mis on mõeldud õppimiseks ja loominguliste projektide loomiseks ning seda saab kasutada koos Scratch visuaalse programmeerimise keskkonnaga. Loodame, et see võimaldab õpilastel seostada programmeerimist reaalse maailmaga, luues praktilisi lahendusi ning süvendada oma teadmisi.

Kingituseta ei jäänud ka ülejäänud osalejad. Sel ajal, kui žürii pidas nõu, korraldati osalejatele töötuba, mille raames valmistas igaüks endale väikese suveniiri: rinnamärgi, mille peal on kujutatud programmi Scratch sümbol - oranž kass.

Täname Tallinna Haridusametit, kes toetas olümpiaadi auhindadega.  Konkursil osalemine pakkus õpilastele positiivse ja rikastava õpikogemuse. Usume, et see võistlus saab iga-aastaseks traditsiooniks meelitades aina rohkem uusi osalejaid erinevatest koolidest.

Info: Julia Ratšinskaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Põhikooli lõpuaktused toimuvad 20.06.2024 Lenderi maja aulas.

 • 12.00 - 9d.,9e. klassid
 • 14.00 - 9a.,9b.,9c. klassid

TKVG 98.lennu lõpuaktus toimub 20.06.2024 kell 16.00 Lenderi maja aulas.

Kõikidest aktustest kooli televisioon teeb otseülekanne, mida saab jälgida meie välisveebis TKVG Youtube'i kanalis.

Aktusega seonduva info saavad lõpetajad klassijuhatajalt.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

2024 sisseastumine 10kl est2024/2025.õppeaastaks komplekteeritakse kolm 10. klassi, kokku võetakse vastu kuni 75 õpilast.

TKVG gümnaasiumi õppesuunad

 • reaalained ja infotehnoloogia;
 • inglise keele ja sotsiaalained;
 • STEAM ja tehisintellekt.

Registreerimine katsele ja vestlusele on alanud kooli koduleheküljel.

Õpilaste vastuvõtt 10. klassi toimub vastuvõtukatsete ingliskeelse testi tulemuste, neile järgneva vestluse, hinnetelehel kajastuva info ning põhikooli lõputunnistuse alusel.

Vastuvõtukatsed lähtuvad riiklikust õppekavast ja vastavad raskustasemelt põhikoolis õpitule.

Katsed toimuvad 14.06.2024 kell 10.00 Lenderi majas (Kreutzwaldi 25, Tallinn)

Inglise keele põhikoolikursuse lõpueksami sooritanud õpilane ei pea sooritama sisseastumiskatseid. Sisseastumisel arvestatakse inglise keele eksami tulemusi.

Vestlused ja dokumentide vastuvõtt toimub:

 • 17.06.2024 kell 10.00 Lenderi majas.
 • 21.06.2024 kell 10.00 Lenderi majas.
 • 25.06.2024 kell 10.00 Lenderi majas.

Info: Inge Tiits See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. tel 6191601

Alanud on registreerumine vestlustele üleminekuklasside astumiseks 2024/2025 õppeaastaks.

Vastuvõtt 2.-9. ja 11. klassi toimub vabade kohtade olemasolul.

2.-6.klassides õppesuunaks on digitehnoloogia ja robootika.

Vabale kohale kandideerimiseks toimuvad  sisseastumisvestlused matemaatikas vene keeles inglise keeles ja eesti keeles. Lisaks viiakse läbi suuline vestlus vanemate ja kandidaadiga. 

7.-9.klassides õppesuunaks on reaalained ja inglise keel.

Vabale kohale kandideerimiseks toimuvad  sisseastumisvestlused matemaatikas vene keeles inglise keeles ja eesti keeles. Lisaks viiakse läbi suuline vestlus vanemate ja kandidaadiga. 

Gümnaasiumi vabale kohale kandideerimiseks toimuvad sisseastumisvestlused  matemaatikas, eesti keeles ja inglise keeles. Lisaks võetakse arvesse eelnevaid õpitulemusi ja läbitud kursuseid ning toimub vestlus kandidaadiga. 

Sisseastumisvestluse läbiviimisel lähtutakse eelneva klassi riiklikus õppekavas sätestatud õpitulemustest.

Sisseastumisvestlused toimuvad ainult:

 • 13.06.2024 kell 10.00 Lenderi majas (Kreutzwaldi 25, Tallinn), 2.-6.klassid;
 • 14.06.2024 kell 10.00 Lenderi majas (Kreutzwaldi 25, Tallinn), 7.-11.klassid.

Info: Inge Tiits See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. tel 6191601