17. veebruaaris Lenderi maja aulas toimub 1.klassi minevate lastevanemate koosolek. Koosolekul tutvustatakse 1. klassi sisseastumise korda ning vastatakse küsimustele.

Lisainfo: Elen Vaino See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

06.03 - 10.03 toimub Ungaris, Budapestis rahvusvahelise projekti Erasmus+ “Õpi ja osale” (“Learn and participate”) viies kohtumine. Projektis osalevad õpilased Sloveeniast, Türgist, Hispaaniast, Rootsist, Ungarist ja Eestist. Meie kooli esindavad 8. klassi õpilased. Kohtumise käigus tutvuvad projektis osalejad riigi kultuuri ja traditsioonidega, osalevad arvukates töötubades ning viivad läbi karjäärinõustamise uuringu, et selgitada välja elukutse valikut mõjutavad sotsiaalsed tegurid, sotsiaalsed vajadused personali järele ning tööturul.

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Learn and participate logo 

LyceeKahepoolse koostöö raames Tallinna Kesklinna Vene gümnaasiumi ja Le Lycée La Pérouse-Kérichen de Brest vahel ja tänu Erasmus+ agentuuri rahastamisele TKVG 11. ja 12. klassi gümnasistid, kes õpivad prantsuse keelt, lähevad veebruari koolivaheajal õpireisile Prantsusmaale. Selle õpirände käigus tutvume bretooni keele ja kultuuriga, saame teada, kuidas kasutatakse prantsuse Bretagne’is mere ressursse ja, loomulikult, suhtleme prantsuse keeles.

Lisainfo: Irina Rayner See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

yaroslava cheshkovskayaTallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi 8. b klassi õpilane Yaroslava Cheskovskaya pääsenud oma tööga "ALONE"  rahvusvahelise konkurssi Global Math Art Contest 20 finalisti hulka. Tänavu kolmandat korda toimunud konkursi raames kutsutakse õpilasi looma oma kunstiteoseid, kasutades matemaatilisi funktsioone ja graafikuid.

Finalistide töödega saab tutvuda veebilehel https://www.desmos.com/art

1.klassi vastuvõtt toimub 01.-31.03.2022.

2023/2024.õppeaastaks võetakse vastu 101 koolijütsi.

 • 1a.klass osalise eesti keele õppega (60% õppekavast eesti keeles, 40% - vene keeles, robomatemaatika, inglise keel)
 • 1b.klass osalise eesti keele õppega (60"õppekavast eesti keeles, 40% - vene keeles, loovusõpetus inglise keeles alates 1.klassist)
 • 1c. klass osalise eesti keele õppega (60% õppekavast vene keeles, 40% - eesti keeeles, robootika, loovusõpetus inglise keeles)
 • 1d.klass osalise eesti keele õppega (60% õppekavast vene keeles, 40% - vene keeles, kunst ja muusika)

Lisainfo lingil.

Küsimustega pöörduge Elen Vaino poole See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Ученики TKVG продолжают показывать традиционно высокие результаты в соревнованиях по информатике. 

4-го февраля в городе Тарту состоялся финальный тур викторины Kobras, в котором ученик 9D класса Леон Галоян занял подиумное третье место.

11-го февраля прошел республиканский тур олимпиады по программированию, в котором нашу школу представлял ученик 12-го класса Александр Карпов. По итогам соревнований Александр занял пятое место.

Поздравляем ребят и желаем дальнейших успехов!
kobras leon galoyan
 
 

candle6. veebruaril 2023 toimus võimas maavärin Türgis ja Süürias, mis mõjutas paljude inimeste elusid. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi koolipere avaldab sügavat kaastunnet meie rahvusvahelistes projektides osalevatele partneritele Abbas Sidika Calik Gümnaasium Adana linnast ja Gaziantep Ticaret Odasi Guzel Sanatlar Lisesi Gaziantepi linnast. Sügav kaastunne teie kaotustele ja palvetame, et te leiaks võimalikult palju ellujäänud inimesi. Soovime kõigile vigastatutele kiiret paranemist.

kass ja koerKoolis toimuva projekti “Roheline kool” raames kogume annetusi loomade varjupaikadele. Kampaania kestab 6. veebruarist 14. veebruarini.

Varjupaigad ootavad: puhtaid rätikuid, tekke, linu, kaussse, kandikuid – kõike muud, mis võib kutsikatele ja täiskasvanud koertele vajalik olla. Väikest tõugu koertele on vaja ka jalutus- ja kaelarihmasid ning riideid.

Annetusi kogume Juhkentali majas 4. korruse labori ruumis ja Lenderi majas valvuri juures.

Lisa infot saab klassijuhatajatelt ja meili teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Koosolek koolieelikute lastevanematele, kelle laps astu 1.klassi 2023/2024. õppeaastal  toimub 18.veebruaril kell 10.00 Lenderi maja (Kreutzwaldi 25, Tallinn) aulas.

1.klassi vastuvõtt toimub 01.-15.03.2022.

Info: link

Küsimustega kirjutage Ellen Vainole See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eelkoli avalduste vastuvõtmine  2023/2024. õppeaastaks algab 01.03.2023.

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis  korraldab eelkooli tööd erahuvikool Keskus Edu-line.

Õppemaks on 60.-eurot kuus. 

Avalduse saab täita siit.

Eelkooli rühmad alustavad tööd septembris 2023 ja lõpetavad aprillis 2024, õppetöö toimub kaks korda nädalas teisipäeviti või kolmapäeviti ja laupäviti, tunnid algavad tööpäevadel kell 16.25 ja laupäeviti kel 10.00.

Eelkoolis käiva rühma lapsed tegelevad õppepäeva jooksul järgmiste ainevaldkonnaga - eesti keele, matemaatika, vene keele, kunsti, loodusõpetuse ja inglise keelega (lastevanemate soovil, maksmus - 15 eur)

Eelkooli tunnid toimuvad osaliselt eesti keeles (60% õppekavast).

Info: Elen Vaino See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

23.02.2022 tähistame EESTI VABARIIGI 104.aastapäeva. rukkilill

Põhikoolis toimuvad pidulikud aktused ja viktoriinid.

Aulas toimuvad õpilaste ja õpetajate ühislaulmine.

Gümnaasiumis toimub debatt teemal "Jätkusuutlik Eesti".

Info: Veronika Toštševa See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

21.02.2022-25.02.2022 koolis toimub kunstiainete nädal.
Nädala jooksul muutub meie kooliruum elavaks loomelinnakuks. Põhiideeks on avada õpilaste jaoks loomingulist ruumi ja pakkuda noortele võimalust tutvuda eesti kunsti, muusika, kultuuri ja traditsioonidega.
Lenderi maja avalikus ruumis ootavad õpilasi hiigelsuured lõuendid maalimiseks. Kunstilises ühistegevuses saavad lapsed värvida eesti rahvus- ja 2022 aasta looma mandala stiilis, fantaseerida Navitrolla temaatilises maailmas, ning kokku puutuda eesti eepose tegelastega. Vanemaid õpilasi ootab graafiline ühismaalimine E. Wiiralti teoste põhjal.
"Laulupeo Nurgas" saab kuulata eesti klassika pärleid, ning "elavdada" eesti muusika suurtegelaste portreesid uuemate IT tehnoloogiate abil. Kavas on ka teemalised viktoriinid.
22. veebruaril tantsustuudio "Graatsia" esineb programmiga "Vahvad Vastlad!".
23. veebruaril algkooli õpilastele toimub "Ühislaulmine" kooli aulas.
Juhkentali maja esimesel korrusel avaneb kunstilabor eesti kunstnike loomingu põhjal (Jüri Arrak, Marko Mäetamm, Aili Vint, Ado Vabbe, Vilen Künnapuu, Kaido Ole, Sirje Runge, Mare Vint).
Kavas ka loomingulised tegevused õpilastele ja õpetajatele.
 
Soovime meie kooliperele häid kunstielamusi ja kaunist EV sünnipäeva!
 
Info: Jevgeni Suits See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eelkooli lastevanemate koosolek toimub 26.veebruaril kell 10.00 Lenderi maja (Kreutzwaldi 25, Tallinn) aulas.

1.klassi vastuvõtt toimub 01.-15.03.2022.

Maski kandmine koolis on kohustuslik!

Info siit

Küsimustega kirjutage Ellen Vaino See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

konkiKoolikorraldus 25.02.2022:

 • 1.-4.klassid - Lähme kinno. Cinamoni saalid.
 • 5.-8.klassid - iluuisutamine Tondiraba jäähallis.
 • 7.klassid - iluuisutamine Skoda jäähallis.
 • 9.klassid - kiiruisutamine Lasnamäe kiiruisuovaalil.
 • 10.-11.klassid curlingu tunnid Tondiraba jäähallis.

Erandid:

 • 6b. ja 6c. klassid - TalTec leiutajate stuudio-töötuba "Elekter".
 • 12.klassid - I.ppolaasta eksam matemaatikas Lenderi majas.

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

2022.a uurime koos õpilastega Jule Verne "80 päevaga ümber maailma" (prantsuse Le tour du monde en quatre-vingts jours) 1872. aastal ilmunud seiklusromaani.

25.02.2022 läheme kinno, et tutvuda romaaniga visuaalselt TREILER

Õpilased peavad olema kohal hiljemalt kellaks 09.10

Info klassijuhatajal

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

7. veebruarist 11. veebruarini toimub koolis matemaatikanädal teemal "Statistika meie ümber". See teema pole juhuslikult valitud! Nüüd on suurandmete aeg, mistõttu seadsime endale sellise hariva ülesande – omandada koos õpilastega ümbritseva maailma nähtuste statistilise analüüsi tööriistu. Nädala jooksul valmistasid õpetajad tunde tervele põhikoolile ja gümnaasiumile, kasutades selleks väga erinevaid statistikavahendeid. Uurimisteemad on aktuaalsed: see on Pekingis alanud taliolümpia ja praegu toimuv Eesti rahvaloendus. Kooli aulas toimub üritus 6.-9.klassidele, need on aktiivsed võistlused meie kooli ajaloo ja taliolümpiamängude ajaloo tundmiseks, tulemusi kogume mobiiltelefonide abil. Iga nädalapäev on pühendatud mõnele sündmusele ja seda kajastatakse läbi statistikaprisma.

 

Lisainfo: Ljudmilla Roždestvenskaja  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Taotluse elukohajärgse kooli määramiseks saab lapsevanem esitada 1.-26. märtsini kas eKooli kaudu või paberkandjal Tallinna Haridusametis (Estonia pst 5a, III korrus). Info ja juhised esimesse klassi astumiseks leiate Tallinna Haridusameti kodulehelt.  

Õpilased määrab esimestesse klassidesse Tallinna Haridusamet, kes valib elukohajärgse kooli, arvestades esmajärjekorras õpilase elukoha lähedust koolile ja ühe pere laste õppimist samas koolis. Võimalusel arvestatakse vanemate soove.

Hiljemalt 20. mail teavitab Tallinna Haridusamet lapsevanemaid määratud elukohajärgsest koolist.

Tallinna Haridusameti poolt koolikoha määramisest teavitatud vanemal tuleb hiljemalt 10. juuniks kinnitada lapse koolikoht eKooli keskkonnas või muus kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ning  saata koolile aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  e-allkirjastatult järgmised dokumendid:

Taotlus  esimesse klassi vastuvõtmiseks
Nõusolek isikuandmete töötlemiseks
Vastuvõetud õpilastest komplekteerime neli esimest klassi, kokku 101 õpilast. 

Augustikuu jooksul palume koolile esitada lapse tervisekaardi väljavõte ning koolivalmiduskaart.

Lapsevanema õigusi saate eKoolis taotleda alates 1. septembrist 2021, kui laps kantakse õpilaste nimekirja.

Vanemate infotund toimub neljapäeval, 17. juunil 2021 kell 17.00 ning avaaktus kolmapäeval, 1. septembril 2021 kell 12.00 Lenderi maja hoovis.

Info: Elen Vaino See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koolikorraldus 01.03.2021-05.03.2021:

1.-4.klassid kontaktõppe koolis vastavalt tavalise päevakavale. PPR töötab.

5., 9a., 9b., 9c., G1., G3.klassid e-projekt "Viirused ja bakterid", konsultatsioonid koolis HEV-KO kutsel.

6.-8., 9d., 9v.,G2.klassid e-projektõppe "Viirused ja bakterid".

Kui juhtub nii, et mõni klass peab jääma eneseisolatsiooni, siis päevakava võib muutuda.

Info klassijuhatajalt.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium ootab liituma oma meeskonnaga:

 • eripedagoogi
 • logopeedi
 • koolipsühholoogi
 • sotsiaalpedagoogi

Tööle asumise aeg: aprill 2021.

Kandideerimiseks vajalikud dokumendid: elulookirjeldus, keeleoskuse ja haridust tõendavad dokumendid saata aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kuni 31.03.2021.

17.-19.02.2021 tähistame koolis Eesti Vabariigi 103.aastapäeva.

Kavas on viktoriinid, luuletuste ja luulekollaazide konkursid.

19.02.2021 kell 10.00 Lenderi majas ja kell 10.15 Juhkentali majas terve kooliga laulame üheskoos Eesti Vabariigi hümni.

19.02.2021 kell 10.00 toimub Eesi Vabariigi iseseisvuspäeva e-aktus "Kes kaitseb eesti riiki?", kus esineb 1.jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

19.02.2021 riietus on viisakas ja pidulik. Selga võib panna ka rahvuslikke riideid.

Info: Monica Mölder See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

rukkilill

16.02.2021 toimub eesti keele arvestus 8.,9.,11.,12. klassides

Arvestusel osalevad ka 7.klassi õpilased, kes sooritasid eesti keele eeltesti B.1. tasemel.

8. ja 9.klasside õpilased sooritavad arvestuse B1.2. tasemel

11.ja 12.klasside õpilased sooritavad arvestuse B2.2. tasemel

Info: Helen Vanganen  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

10.02.2021 koolis on e-õppe päev 6.-12. klasside õpilastele.distantsope

Info: Ljudmilla Rozdestvenskaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

16.02.2021 koolis toimub spordipäev.

Kavas:

 • Talispordialad
 • Lumelinna ehitamine
 • Vastlamängud

Info klassijuhatalt

Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

22.veebruaril 2020 kell 10.00 Lenderi maja aulas toimub eelkooli lapsevanemate koosolek. 

1.klassi vastuvõtt toimub 1.-15.03.2020

 

Info: Elen Vaino See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

EV synnipaev 00

 

21.veebruaril meie koolis toimuvad Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud üritused.

 

Lenderi maja aulas korraldame 21.veebruaril gümnaasiumi õpilastele kõnekonkurssi. Kuulajateks on kõik gümnaasiumi õpilased.

Õpilastele pakutatakse järgised teematd kus õpilased saavad väljendada oma arvamusi ja seisukohti:

 1. Vabadus ja iseseisvus ei ole üks ja sama.  
 2. Mis siis ikkagi on tõeline Eesti asi?  
 3. Eesti koht Euroopas ning Euroopa koht minus.  
 4. Kui tahad, et sind koheldakse täiskasvanuna, tuleb ka käituda kui täiskasvanud. 
 5. Digimaailm loob nutisõltuvust ja röövib identiteeti, kuid samas võib toetada hariduse taset.

Kõnesid hindab kuueliikmeline žürii koosseisus:

 • Vadim Belobrovtsev, Tallinna abilinnapea (žürii esimees)
 • Sandra Vokk, Eesti Mälu Instituudi juhatuse liige
 • Dmitri Burnašev, Riigikantselei strateegiadirektori asetäitja
 • Maia-Liisa Anton, VABAMU Näituste ja sündmuste juht
 • Birgit Rosenberg, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse infonõunik
 • Aleksandr Hussainov, Raadio 4 toimetaja, TKVG vilistlane

Samuti toimuvad 1-2-3-te ja 4c, 5a, 5b klassides vabariigi aastapäevale pühendatud klassijuhataja tunnid teemal: “Minu armas Eesti riik”, mida korraldavad ja viivad läbi 11.klassi õpilased.

 

Juhkentali majas toimuvad väikeses saalis aktused 4.-9. klasside jaoks.

8.-9.klasside õpilased valmistavad ette esitlusi/filme (3-5 minutit), mis on pühendatud vabariigi aastapäevale.

  

Lisainfo: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

21.02.2020 meie kooli külastavad ajaloo- ja sotsiaalainete õpetajad Kohtla-Järvelt.

Teemaks on koostöö ja meie kooli projektid.

Õpetajad osalevad õppetöös ja toimuvad vestlused meie kooli ja Kohtla-Järve õpetajate vahel.

Lisainfo: Svetlana Šmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

16.02-18.02.2020 meie kooli külastavad õpetajad ja juhtkond Riia gümnaasiumi "Anninmuizas".

Teemaks on STEAM-meetod ja koostöö.

Külalised osalevad õppetöös ja toimuvad ühisseminarid.

Info: Svetlana Šmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Aleksander Karpov, TKVG 9.klassi õpilane, võitis Soome matemaatikaolümpiaadi

Info: https://www.teaduskool.ut.ee/et/uudised/ulitugev-sooritus-toi-eesti-opilasele-soome-pohikoolide-matemaatikaolumpiaadi-voidu

Võimas! Jõudu ja edu!

2020 02 15 karpov

Pöörame teie tähelepanu, et alates järgmisest nädalast kehtib uus tunniplaan. Uut tunniplaani saab näha valides veebilehe paremas menüüs vastava linki.

22.02.2019 koolis on lühendatud õppepäev

 • 9.15 aktus gümnaasiumile
 • 9.15 õpitoad algkoolile
 • 11.30 Rein Veidemanni pidulik loeng "Viis "plahvatust" eesti kultuuris"
 • 11.45 aktus põhikoolile (4.-6.klassid)
 • 12.30 aktus põhikoolile (7.-9.klassid)
 • 10.30-16.00 õppemäng "Vaba riik" gümnaasistidele, õpetaja Dmitri Rõbakov
 • 9.00-13.00 õppekäik "Saku- meie kodu", osaleb 6c.klass

Koolisööklas pidulik lõunasöök

12.02.2019 toimub TKVG hoolekogu istung

Päevakava:

1. TKVG kodukorra muutmine

2. Projekt "Innovatoorium"

3. Projekt "Eesti keel selgeks"

4. Toitlustamise lepingu sõlmimine

Info: Oleg Bessedin See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

ALEKSANDER KARPOV Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi 7.b klassi õpilane saavutas 1.koha üleriigilises olümpiaadis matemaatikas Tallinna piirkonnavoorus 8.klassi õpilastele!

Au olümpiaadi võitjale! Au kasvatajatele, vanematele ja õpetaja Marina Sednevale!

АЛЕКСАНДР КАРПОВ ученик 7б класса ТКРГ занял 1 место в республиканской олимпиаде по математике в Таллиннском округе для учеников 8 классов!

Александр выйграл в 2017 олимпиаду по математике для учеников 7 классов, Таллиннский тур, будучи учеником 6 класса !

Честь дважды чемпиону!  Честь тренерам, родителям и учителю Марине Седневой!

Инфо: Светлана Шмиголь See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

 

16.02. 2010  в Таллиннской Гуманитарной гимназии состоялся городской конкурс ораторов (1-6 классы)

Ученица 1а класса ВАЛЕРИЯ КАРПОВА заняла 1 место

Ученица 2б класса ПОЛИНА АНГЕЛИКА ТАЛЬТС  заняла 3 место

Ученик 5а класса МАРТИН ДРАНЕНКО занял 3 место

Конкурс проводился на эстонском языке!

 

Поздравляем!

В понедельник, 15 марта, Совет Старшеклассников организует в школе дискотеку по поводу дня Св. Валентина. Приглашаем учащихся 9-12 классов принять участие.